Dzīves laikā ikviens no mums ir pakļauts riskam neatgriezeniski zaudēt zobu – sportojot, neveiksmīgi krītot vai kā citādi traumējot zobu. Zaudētā zoba vietā izveidojas tukšums, kas izskatās neestētiski. Šāds vizuāls defekts var likt cilvēkam justies ļoti nepatīkami un traucēt normālā komunikācijā, tomēr, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, viss ir labojams. Zobu implanti jeb zobu mākslīgās saknes ir mūsdienīgs risinājums, ja ir nācies zaudēt vienu vai vairākus zobus.

Mūsdienās modernā protezēšana ir strauji attīstījusies zobu implantu pielietošanā zobārstniecības praksē. Mūsdienu tehnoloģijas un medicīnas attīstība ļauj ikvienam salīdzinoši neilgā laikā visu labot, aizstājot trūkstošo zobu ar titāna implantu, uz kuru balstās dabīgajam zobam identisks kronis. Tas būtiski uzlabo pacienta komfortu situācijās, kad nepieciešama zobu aizvietošana, bet atsevišķos gadījumos noderīga ir metode, lai panāktu vēlamu protezēšanas rezultātu daļēja vai pilnīga zobu zaudējuma gadījumā. Zobu implanti ir zoba saknes aizstājēji jeb “mākslīga” zoba sakne, kas izgatavota no tīra, bioloģiski saderīga materiāla. Galvenokārt tiek izmantoti cilindriski, vītņveida titāna implanti, kuri nerada alerģiskas vai iekaisuma reakcijas mutes dobuma kaulos. Arī profesionāla operācijas tehnika, mūsu speciālistu lielā praktiskā darba pieredze un pareiza ārstēšanas plānošana nosaka augsto procedūras izdošanās pakāpi. Zobu implanti vizuāli un funkcionāli nekādi neatšķiras no citiem dabīgajiem zobiem.

Katrā individuālā pacienta situācijā piedāvājam vairākpakāpju implantācijas veikšanu, ko bieži nosaka konkrētā pacienta mutes, zobu un žokļa kaulu stāvoklis. Konsultācijas laikā pacients var saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem par ārstēšanas termiņiem un nepieciešamajiem sagatavošanas darbiem, kā arī izmeklējumiem pirms implantācijas. Mēs iesakām pēc iespējas ātrāk novērst zoba iztrūkumu, jo līdz ar tā iztrūkumu zūd slogojums žokļa kaulam, kas stiprina to ar pastāvīgu mijiedarbību. Brīdī, kad tiek zaudēts kāds zobs, pazūd arī noslogojums žokļa kaulam, un tālākais process līdzinās muskulim, kas netiek ilgu laiku darbināts. To sauc par atrofiju. Bieži vien tas noved līdz vēl lielākām problēmām.

Zobu implantu priekšrocības:

  • perfekts vizuālais izskats – atšķirību nepamanīsiet pat Jūs
  • nav nepieciešamības slīpēt nevienu veselu zobu
  • implants saglabā dabīgo žokļa kaula formu
  • nav svešķermeņa sajūtas mutē
  • nav nekādu ierobežojumu ēdot vai aktīvi sportojot