Ar baltu smaidu cilvēkam uzlabojas izskats, – cilvēks kļūst “jaunāks”, smaidīgāks, laimīgāks, pārliecinātāks. Pēc ikdienas prakses zobārstniecības klīnikā Smile de lux, varu teikt, ka pacientiem, kas veikuši zobu balināšanu ievērojami uzlabojas mutes higiēna. Pacienti vairāk pievērš uzmanību zobu kopšanai un toņa saglabāšanai, seko līdzi savam dzīves stilam un uzturam. Uzlabojas arī smaganu un periodonta stāvoklis.

Ievērojot pareizu un regulāru zobu tīrīšanu katru dienu, diemžēl mājas apstākļos paša spēkiem nav iespējams pilnībā likvidēt baktēriju radīto mīksto aplikumu, jo ir vietas mutē, kuras ir grūti aizsniedzamas un iztīrāmas. Zobakmeni mājas apstākļos cilvēks pats notīrīt nevar. Zobu higiēna nepieciešama, lai noņemtu virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni, kas kairina apkrātējos zoba audus un smaganas. Zobu higiēnai ir liela ietekme uz vispārējo organisma stāvokli, īpaši sirds un asinsvadu sistēmu. Neveicot profesionālo zobu higiēnu vismaz reizi gadā, iespējams ātrāk saskarties ar dažādām problēmām mutes dobumā – smaganu saslimšanas, kariess u.c., taču regulāri apmeklējot speciālistu iespējams savlaicīgi izvairīties no ārstēšanas. Profesionālā zobu tīrīšana tiek rekomendēta kariesa un periodontīta profilaksei, nepatīkamas elpas novēršanai, smaganu asiņošanas novēršanai un aplikuma noņemšanai, zobu krāsas maiņai, kas veidojas no pārtikas, dzērieniem un smēķēšanas.

Mūsu zobu higiēnists pastāstīs, kā kopt mutes dobumu, ja Jums ir protēzes vai zobu implanti, tiek veikta zobu korekcija ar breketēm, ko svarīgi ievērot zobu higiēnā grūtniecības laikā. Ja Jums ir jutīgi zobi – zobu higiēnists var uzklāt aizsarglaku vai speciālas aplikācijas ar ACP, kam ir lubricējoša iedarbība, kas satur kalciju un fluoru. Pie Smile de lux zobu higiēnista Jūs pārliecināsieties, vai esat izvēlējies pareizu zobu suku, pastu, zobu tīrīšanas tehniku, kā arī varēsiet kontrolēt sava zobu veselību.

Apmeklējuma laikā Smile de lux pacientam tiek veiktas sekojošas darbības:

  • Virssmaganu un zemsmaganu zobakmens noņemšana (ar profesionālām pastām un sodas karbonāta strūklu (EMS))
  • Zobu tīrīšana un pulēšana
  • Fluora aplikācijas uzlikšana
  • Nepieciešamības gadījumā nozīmē vispārēju ārstēšanu (fluora tabletes, kalciju, vitamīnus)
  • Pārklāj kožamo virsmu fisūras (zobu virsmas) ar silantiem
  • Tiek sniegta informācija par pareizu zobu un smaganu kopšanu
  • Veiktas uztura korekcijas
  • Pārbaudīta zobu tīrīšanas kvalitāte, izmantojot speciālās kristālvielas
  • Pielietotas jaunākās paaudzes ultraskaņas skēleri zobakmens noņemšanai

Mutes dobuma higiēna ir viens no visefektīvākajiem veidiem, lai pasargātu zobus un veicinātu minerālvielu dabisko atjaunošanās procesu. Tieši pareiza un regulāra mutes dobuma higiēna ir galvenais nosacījums veseliem un skaistiem zobiem.